Arc2

ArC2 Fabryka Projektowa to 25-osobowe biuro architektoniczne działające głównie na rynku krajowym, specjalizujące się w obiektach mieszkaniowych, biurowych i użyteczności publicznej.Biuro powstało w 1990 roku jako spółka, której udziałowcy (Mariusz Szlachcic, Dorota Szlachcic i Renata Gajer)  tworzą stabilny i doświadczony zespół chętnie poszukujący oryginalnych i inspirujących rozwiązań projektowych.

W ciągu 20 lat istnienia, pracownię uhonorowano wieloma nagrodami w konkursach architektonicznych i konkursach na najlepsze realizacje. Potwierdzeniem silnej pozycji w architektonicznym środowisku zawodowym są liczne wystawy, prezentacje i publikacje sygnowane marką ArC2.

Firma stawia na najwyższe standardy nie tylko w zakresie koncepcyjnym, ale również nadzoru realizacyjnego. Dowodzą tego główne nagrody w międzynarodowych konkursach (na Afrykarium-Oceanarium i Centrum Kongresowo-Hotelowe we Wrocławiu), wyróżnione realizacje (osiedle Pod Skrzydłami, Park Ołtaszyn i Wall St. House) i otrzymane dwukrotne Grand Prix Prezydenta Wrocławia.

Realizacje takich inwestycji jak redakcja Gazety Wyborczej we Wrocławiu, Centrum handlowe E. Leclerc czy ZPM ”Tarczyński” (jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów przetwórstwa mięsnego) świadczą natomiast o elastyczności i gotowości do podejmowania trudnych a zarazem interesujących wyzwań.

Od ponad dziesięciu lat biuro architektoniczne ArC2 prowadzi również z powodzeniem działalność deweloperską. Do tej pory „pod skrzydłami” Fabryki Projektowej zakończyło się z sukcesem siedem zadań inwestycyjnych. Deweloperski obszar działalności pracowni potwierdza, że skoncentrowanie się na interesujących rozwiązaniach projektowych i skrupulatna, bezkompromisowa ich realizacja daje efekt w postaci dobrej, konsekwentnej architektury, która podoba się klientom końcowym, co dla inwestorów i deweloperów owocuje sukcesem komercyjnym.